Registreeru

Sündmused

Balti Filmipäevad 2020

Juba neljandat korda võõrustab kino Artis Balti Filmipäevi. Kahel augustikuu õhtul tulevad ekraanile Läti ja Leedu filmiloome paremikku kuuluvad filmid, mis linastuvad eesti - ja inglisekeelsete subtiitritega ning on kõigile TASUTA. Filmipäevad avab Läti kogupere animatsioon "Jakob, Mimi ja rääkivad koerad". 

KOLMAPÄEV, 26. august

19:00 Jakob, Mimi ja rääkivad koerad

Kellele ei meeldiks koerad? Animafilm “Jakob, Mimi ja rääkivad koerad” tutvustab meid kamba eriti vahvate tegelastega.

Kui isa läheb pikemale ärireisile, peab Jakob veetma nädala oma jonnaka nõo Mimiga. Niipea kui Jakob pärale jõuab, avastab arhitektuurihuviline poiss enda õuduseks, et kohaliku pargi arvelt sillutatakse teed pilvelõhkujatele. Ühes Mimiga otsustavad nad ahnete ärimeeste plaani peatada. Aga nad saavad seda teha ainult kohalike koerte abiga… Ja tegelikult polegi nad lihtsalt koerad…vaid rääkivad koerad. Tunnustatud Läti animarežissööri Edmunds Jansoni esimene täispikk animafilm viib vaatajad ajastukohasele, aga mängulisele rännakule.

21:00 Oleg

Vaene läti unistaja lahkub oma pere juurest, et Belgias tulusamat tööd leida. Olegile saavad osaks pettumused ja reetmised, kuni ta kohtub ootamatult pealtnäha usaldusväärse poolaka Andrzej’ga, kes tegeleb illegaalsete ehitustöödega. Küüniline gangster lubab Olegile helget tulevikku, kuid igal unistusel on mõistagi oma hind. Töötut Olegi (keda kehastab südikalt leedu näitleja V. Novopolskij) on lihtne manipuleerida ja tänapäeva orjusesse ikestada. Ja sealt pole enam lihtsat tagasiteed…

NELJAPÄEV, 27. august

19:00 Nova Lituania 

Kas te oleks osanud ette kujutada, et Leedu geograafilised piirjooned võivad kujult meenutada mini-Aafrikat? Tunnustatud reisija ja maadeuurija Feliksas Gruodis arendab radikaalset utoopiaideoloogiat, et vaba Leedu kodanikke ümber asustada ning päästa nad sel moel poolakate, venelaste ja natside poolt ähvardava ohu eest. Kahjuks ei ole ta aga nii osav, et kaitsta oma peaaegu armastusevaba abielu võimuka ämma eest.

Ambitsioonikas debüütrežissöör K. Kaupinis ei süüvi 1936. aasta poliitilisse olukorda ja väldib liigseid selgitusi selles visuaalselt rabavas, vaimukas ja naljakas satiiris. Ta tõlgendab ajaloolisi sündmusi ja fakte üsna vabalt, kombineerides neid väljamõeldud ideedega, päris inimeste nimede muutmisega ja uute peategelaste ning saatustega.

21:00 Sasha Was Here 

Südantlõhestav draama uurib lapsendamisega seonduvaid absurdsusi ja usalduse olulisust ühes armastavas perekonnas. Lastetu naine nõustub orvuks jäänud poisi üheks saatuslikuks päevaks enda hoole alla võtma, teades, et ajutine kasupoeg peab lastekodusse naasma, sest naise abikaasa loodab eostada ühist last loomulikul teel.  12-aastane murelaps Sasha armastab laulda, lugeda, süüa, kalal käia, jalgpalli mängida ja teiste inimeste hääli järele teha. Ülimalt tundliku loomuga laps, kelle tema bioloogiline isa on hüljanud, tunneb end lastekodus vangis olevat. Viimased kaks nädalat on Sasha lootusrikkalt oodanud võimalust kohtuda teda lapsendavate kasuvanematega. Ja siis saabuvadki õnnelikus abielus Jurga ja Tomas…