Registreeru

Sündmused

ARTIŠOKK AHVATLEB

 

2021. aastal alguse saanud üritustesari "Artišokk ahvatleb" on iga kahe kuu järel reedeti toimuv kinoõhtu, mis on oma nime saanud Artise kinoklubi järgi ning sisaldab üht mõtteid ja küsimusi tekitavat väärt filmi minevikust ning külalisi, kellega koos pärast filmi nähtu üle südamest arutleda. Õdus õhtu koos tähelepanuväärse filmi ja põneva vestlusega!

 

JÄRGMINE ÜRITUS:

10. detsembril kell 19.00

"AMÉLIE" (2001) - 20. aastapäeva värskelt restaureeritud versioon!

Jean-Pierre Jeunet' ebatraditsiooniline, ikoonilise stiiliga ja väga naljakas romantiline komöödia "Amélie" oli 10 aastat kõige edukam prantsusekeelne film, millest kujunes omakorda kultusfilm ja teerajaja väga edukatele prantsuse komöödiatele, mis säilitasid oma kultuurilise eripära ning püüdsid laia publikut.
"Amélie" kandideeris viiele Oscarile: parim originaalstsenaarium, parim produktsioon, parim operaatoritöö, parim heli ja parim võõrkeelne film.

FILMIST LÜHIDALT: Ettekandja Amélie Poulain (Audrey Tautou) üritab teda ümbritseva inimeste elu elamisväärseks teha ja aidata neid nende muredes. Kuid samal ajal näib tema enda armastus Nino Quincampoix (Mathieu Kassovitz) vastu lootusetu olema.


Pärast filmi toimub põnev vestlus: külas on Pimedate Ööde Filmifestivali juht Tiina Lokk ja filmifänn Kaupo Liiv, kes avavad "Amélie" fenomeni ja tähtsust filmikunstimaailmas.
 

VAATA TREILERIT

OSTA PILETID

 


EELMISED ÜRITUSED: 
 

8.10 kell 19.00

"ÜRGINSTINKT" (1992)


 


27.08 kell 19.00

"JAHT" (2012)
 


30.06 kell 19.00

"MELANHOOLIA" (2011)

 


26.02 kell 19.00

"TALLINN PIMEDUSES" (1993)