Registreeru

I Il Traditore I
Alla 14-aastastele mittesoovitatav!

1980-ndate aastate algus. Sitsiilia maffiabosside seas käib sõda heroiiniäri üle. Kõrgel positsioonil Tommaso Buscetta otsustab tagasi tõmbuda ja põgeneb Brasiiliasse. Ometi ei saa ta kõrvale jääda kodukohas toimuvast arveteklaarimisest, mille ohvriks langevad ta vend ja pojad. Ta teab, et isegi Palermost eemal olles pole ta kättemaksu eest kaitstud. Kui Brasiilia politsei Buscetta kinni võtab ja Itaaliale välja annab, teeb mees maffiat raputava otsuse: kunagine maffiaboss võttab ühendust kohtunikuga ning murrab Cosa Nostrale antud eluaegset vaikimisvannet.

80-aastase režissööri Marco Bellocchio lavastatud "Maffiareetur" on klassikaline psühholoogiline krimifilm selle kõige paremas tähenduses. Tõestisündinud lool põhinevas põnevikus paeluvad vaatajat ühtviisi pimeduse varjus toimuvad mahhinatsioonid kui ka detailitäpsuses naeruväärseks muutuvad kohtulahingud. Pierfrancesco Favino kehastatav maffiareetur on selgrooga mees, kelle teod raputasid kogu Itaaliat.

Film esilinastus 2019. aasta Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis, oli Itaalia kandidaat parima rahvusvahelise filmi Oscarile ning kandideeris Euroopa filmiauhindadele parima filmi, parima režissööri, parima stsenaariumi ja parima meesnäitleja kategooriates.