Registreeru

Uudised

Lahedate lastefilmide festival 13. – 21. maini

|
Kinos Artis näitab Euroopa parimaid lastefilme ja animatsioone

 

„Lahedate lastefilmide festival“ toimub kinos Artis 13. – 21. maini ja toob Eesti lasteni uusi Euroopa lastefilme ning animatsioone. Filmifestivalil linastub teoseid nii kõige pisematele kui ka suurematele vaatajatele. Kevadine lastefestival on juba neljas sarjas „Euroopa ja lapsed“ ja selle aasta festivali teemaks on laste sõprus erinevate loomade, lindude ja muinasjutuolenditega, eesmärgiga ergutada laste fantaasiat ja suurendada nende mõistmisvõimet erinevatest elusvomidest. Euroopa lastefilm ja animatsioon on ka suurepärane viis näidata lastele tavapärasest Hollywoodi toodangust erinevat kunstilist stilistikat ja loojutustusviisi.

Koolilastele on festivalil vaatamiseks maailmakirjanduse kullafondi kuuluva Carlo Collodi raamatul „Pinocchio seiklused“ põhinev animatsioon PINOCCHIO (Itaalia-Prantsusmaa-Belgia-Luksemburg 2012), mis jutustab luiskava puunuku imepärastest juhtumitest. Režissöör Enzo D'Alò pöörane ja lustakas animatsioon üleannetust Pinocchiost nomineeriti 2013 aastal Euroopa filmiauhindade võistlusel parima täispika animatsiooni auhinnale.

Veel saavad koolilapsed kevadises eriprogrammis näha lummavat ja südamlikku loodusfilmi TUULE VENNAD (Austria 2015), kus peategelane Lukas kasvatab üles pesast välja visatud kotkapoja. See on hämmastavalt kauniste looduskaaditega mängufilm, kus osatäitjateks on lisaks inimestele päris rebased ja kotkad. Lisaks jõuab ekraanile lõbus mängufilmi elusa traktori ja poisi sõprusest VÄIKE TRAKTOR FERGIE. MAAL ON LAHE (Holland 2016) ning filmi TROLLI LOOD. KODU KALLIS KODU (Norra 2016) Maxist, kes mägedesse eksinud trollilapsukesel koju aitab jõuda.

Mudilatele linastub kahe vahva karvase peajalgse seiklustest jutustav KIWI&STRIT (Taani 2016), mis koosneb 8-st värvilisest episoodist täis jalgpalli mängimist, maalimist, ujumist ning teisi vahvaid ettevõtmisi. Pisematele vaatajatele saavad veel nautida armsalt veidrat lugu JÄÄLILLE SALADUS (Taani 2013) Humbugist, kes unistab võluriks saamisest, kaotab, aga kogemata oma vanaisa võlukepi ning läheb teekonnale, kus avastab mitmeid võlukunsti saladusi ning sõbruneb oa Bogusega. JÄÄLILLE SALADUSE seansi alguses tutvustav lastele võlumaailma päris ehtne mustkunstnik.

 

LAHEDATE LASTEFILMIDE FESTIVALI AJAKAVA:

„Kiwi&Strit“: 13. mai kell 12:30/ 14. mai kell 11:30/ 17. mai kell 12:00/ 20. mai kell 11:00

„Jäälille saladus“: 13. mai kell 11:30/ 14. mai kell 12:30/ 20. mai kell 12:00/ 21. mai kell 13:30

„Tuule vennad“: 14. mai kell 13:30/ 16. mai kell 11.30/ 18. mai kell 12:15/ 21. mai kell 11:30

„Pinocchio“: 13. mai kell 13:30/ 15. mai kell 11:15/ 17. mai kell 13:00/ 20. mai kell 13:00/

„Trolli lood. Kodu, kallis kodu“: 15. mai kell 13:00 /19. mai kell 13:00/ 21. mai kell 14:30

„Väike hall traktor Fergie. Maal on lahe“: 16. mai kell 13:00/19. mai kell 11:30 /20. mai kell 14:45

 

Piletid saadaval kino Artise koduelehel www.kino.ee ja kino Artise kassast

Eriprogrammi info: http://www.kino.ee/Events/lastefilmidefest2017

Kontakt: Inga Eelmäe / Programmijuht / kino Artis / inga@kino.ee / Tel: 663 1376

 

Pühapäeval, 6. mail valivad 12-14-aastastest noortest koosnevad žüriid 36 riigi 45 linnas välja aasta parima Euroopa noortefilmi. Eesti osaleb Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna valimisel juba kolmandat korda.
Igakevadine festival Jaapani kultuuri sõpradele on kasvanud filmifestivalist animatsiooni ja elustiilifestivaliks, mis soovib vaadelda Jaapani kultuuri laiemalt ja leida selle imelise maa kokkupuutepunkte Eestiga.
25. ja 26. aprillil toimub kinos Artis kinokontsert, kus kohtuvad legendaarne Ameerika film ja Belgia päritolu post-rock kvartett “We Stood Like Kings”. Projekti raames on ansambel loonud uue filmimuusika dokumentaalfilmile “Koyaanisqatsi”, mida esitatakse kinosaalis samaaegselt linastuva filmiga.
6. aprillist on Artise ekraanil kiidetud Iisraeli draama "Fokstrott", mis pälvis vastuolulise sisu tõttu oma kodumaal võimuinstantside kriitikat
5. Euroopa lastefilmide festival alapealkirjaga „Loomad teevad kino“ keskendub seekord uutele ja vahvatele lugudele loomadest.
Dokumentaalfilm „Rodeo“ jätkab kinoleviga märtsis ja on ekraanil seni kuni vaatajaid jätkub!
Alates 2. veebruarist on ekraanidel mullu Cannes'i filmifestivalil esilinastunud ja seal parima dokumentaalfilmi auhinnaga pärjatud "Palged, paigad" (Visages Villages) - südantsoojendav road-movie tunnustatud režissööri Agnès Varda ja provokatiivse tänavakunstniku JR teekonnast mööda Prantsusmaad.
"Ma ei tee lihtsaid ja banaalseid filme," ütles provokatiivne režissöör Yorgos Lanthimos mullu Cannes'i filmifestivalil, kus ta viimane film "Püha hirve tapmine" publikut lõhestas. Pooled vilistasid selle välja, teised kiitsid šokeerivat linateost kui aasta kõige mõjuvamat filmi. Tunnustusena Cannes'is parima stsenaariumi auhinna saanud müstiline draama on alates 19. jaanuarist Eesti publiku hinnata.
Suurbritannias eelmisel aastal valminud draama "Õnnistatud maa" (God's Own Country) toob vaatajateni Yorkshire'i karmidel küngastel lahti rulluva armastusloo.
Mõtisklusfilm AJA RÄNNAK visuaalselt kütkestavat reisi ajas ja ruumis.
"Paha lugu" on filmikassett, mis räägib viiel erineval moel inimsuhetes varjul olevatest tumedamatest hoovustest, olukordadest, millest puhtalt pääseda on praktiliselt võimatu.
Oma karjääri jooksul nii melodraamasid, komöödiaid, psühholoogilisi põnevikke kui ka muusikale lavastanud režissöör François Ozoni uus linateos on žanri poolest erootiline triller. "Teine armuke" polariseeris kriitikuid ja publikut juba mullu Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastudes.
15. detsembril Eesti kinodesse jõudev "Ihust ja hingest" kandideerib neljale Euroopa Filmiakadeemia auhinnale.
10. – 12. novembrini toimuvad kinos Artis LUXi filmipäevad. Ekraanile jõuavad kolm auhinnatud draamafilmi ühiskondlikult olulistel teemadel. Seansid on publikule tasuta.
Lastele ja lapsevanematele mõeldud eriprogramm „Tagasi loodusesse“ linastub kinos Artis 16. oktoobrist kuni 29. oktoobrini ja annab võimaluse näha suurel ekraanil uusi Euroopa lasteanimatsioone ja filme.
Õigusemõistmise nädala raames linastuvad kaks suurepärast linateost: dokfilm „Õigus Sergeile – 4 aastat hiljem“ ja mängufilm „Otsus on langetatud“. Filmidele järgnevad temaatilised arutelud. Filmid linastuvad ingliskeelsete subtiitritega, vestlusringid toimuvad eesti keeles.
Kriitikute kiidulaul filmile "Hea aeg" (Good Time) ei taha lõppeda. Festivalidel saale täitnud psühholoogiline põnevik on vaatajate sõnul juba kindlustanud endale jääva positsiooni krimifilmide seas.
Programmi raames jõuab linale 5 viimaste aastate tumeda komöödiažanri tippteost.
Keskea rõõmud prantsuse humoorikas draamas "50 kevadet"
1. septembrist on ekrnaaili ÕPETAJANNA - satiiriline pilguheit võimuvõitlusele koolis
23.-24. augustil näitame parimaid Läti ja Leedu mängufilme. Kinoseansid on kõigile huvilistele tasuta!
Koostöös lennufirmaga Nordica loosime välja edasi-tagasi lennupiletid kahele!
10. augustist on Artise ekraanil kinoalmanahh „Peterburi. Ainult armastusest“, mis on kogumik seitsmest südamlikust loost Venemaa kõige kaunimas linnas üksnes naisrežissööride pilgu läbi. Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=mXZhDRx60oI
Kino Artis otsib tragit kohvikuteenindajat!
Catherine Deneuve, prantsuse kinodiiva on Eesti kinoekraanidel tagasi. Seekord režissöör Martin Provosti südamlikus draamas TARGAD NAISED.
7. – 17. juunil toimub eriprogramm eriskummaliste atmosfääride suurmeistrist David Lynchist, mis tutvustab arthouse´i ühe kuulsaima ning unikaalseima režissööri David Lynchi loomingut ning isikut. Ekraanile jõuab värske dokumentaalfilm David Lynch: Art Life; legendaarne mängufilm Blue Velvet ja tõelistele fännide maiuspalaks dokumentaalflm Blue Velvet Revisited.
Kolmel eksklusiivsel eriseansil 25. – 27. maini on kinos Artis suurel ekraanil võimalik näha legendaarse Briti režissööri John Boormani kolme kinoklassikaks saanud filmi
Alates 19. maist on Eesti kinoekraanidel eluloodraama JÄRELKUJUTIS (Powidoki) - vanameister Andrzej Wajda viimaseks jäänud film tuntud Poola avangardisti Władysław Strzemiński saatusest stalinistlikus Poolas.
Lisaks ajalooõpikutele pakub kooliõpilastele suurepärast võimalust tutvuda nii Eesti kui ka Euroopa ajalooga linnulennult ning läbi mõnusa huumori Hardi Volmeri film "Elavad pildid".
22. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis retrohõnguline prantsuse romantiline komöödia "Populaarne tüdruk" (Populaire), mille keskmes on 1950. aastatel ülipopulaarsed masinakirjutamise meistrivõistlused. Filmi peaosades mängivad prantsuse populaarseim poissmeeste kehastaja Romain Duris ("Südametemurdja", "Molière") ja vendade Dardenne'ide Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa pälvinud filmiga "Laps" (L'Enfant) rambivalgusesse tõusnud Déborah François.
Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuval Euroopa lastefilmide festivalil toimuvad tasuta meediakoolitused lapsevanematele saavad väärika punkti Henry Kõrvitsa juhitava vestlusringiga meedia tähelepanu all üles kasvamisest, millest võtavad osa kunagised lapstähed.
Ajakiri "Pere ja Kodu" esitleb 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuvat EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVALI, mis toob publiku ette uhiuued laste- ja perefilmid, samuti parima valiku juba kinodesse jõudnud filmidest. Üritust juhivad Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kelle pere on sage Euroopa lastefilmide külastaja. Festivali käigus saab igaüks anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse, mille linastusele on oodatud ka terved ja muidu uudishimulikud lapsed-lapsevanemad. Lisaks toimub terve rida filmiga seotud üritusi nii kinos kui Solaris keskuses: meediateemalised loengud lapsevanematele, Kinobussi eriefektide töötoad lastele ja palju muud.
Seni kuni vanad kinoprofid aega Cannes’is veedavad, tuleb uus põlvkond peale. Ja eesti filmi tulevik näib helge.
Sõbralik Artise ja Tallinnfilmi seltskond saadab praeguse perenaise lapsehoolduspuhkusele ning otsib uut aktiivset kohvikujuhatajat.
11. - 15. mail toimub kinos Artis filminädal "Artistid Artises", mis toob ekraanile dokumentaalfilmid märkimisväärsetest kultuuritegelastest. Eriliseks teeb ürituse asjaolu, et korraldamise eest vastutavad noored vabatahtlikud filmihuvilised.
Reedel, 11. mail kell 21:30 toimub kinos Artis omalaadne kontsert-performance METROPOLIS – KINO KONZERT, milles Põhjala riikide muusikud defineerivad uuesti Fritz Langi legendaarse ulmeklassika "Metropolis" helipilti. Originaalis orkestrimuusikaga linastunud armastus-, düstoopia- ja ühiskonnakriitilisele loole on lisatud 80 aastat pärast esilinastust leitud osad, mida peeti lõplikult hävinuks, ning uue, elektroonilise kõlapildi loovad alternatiivinstrumentidel musitseeriv Soome avangardtrio Cleaning Women, mürataustadega katsetav Petrozavodski muusik Ivan Afanasjev Venemaalt ja Norra muusikud-heliloojad Gudmund Østgård ja Nasra.
6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho, saabub täna Eestisse ning esitleb laupäeval, 8. aprillil kell 15 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni "Talvepäevad", milles 35 erinevat autorit üle maailma, nende hulgas Maya Yonesho, tõlgendavad Matsuo Basho surematuid rengasid animevõtmes. Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18 kinos Artis.
13. - 20. aprillil toimub kinos Artis kultuurikuu "Saksa kevad" raames filminädal "Musik.Film.Woche", mille raames linastub 7 erinäolist muusikalist linateost klassikast avangardini, eluloofilmid kõrvuti dokumentalistikaga. Filminädala avab 13. aprillil kell 19:30 parimaks Saksa filmiks tunnistatud Joseph Vilsmaieri tõsielusündmustel põhinev draama "Comedian Harmonists", mille kordusseanss toimub 20. aprillil kell 11:00 väärikate kinohommikute programmis. Enamik filme linastub eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
Tähistamaks Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi 2012. aasta esimesel poolaastal toimub Taani saatkonna ja Taani Kultuuri Instituudi eestvõttel 23. - 30. märtsil Tallinnas kinos Artis ja 26. - 28. märtsil Tartus Genialistide Klubis TAANI KINO FESTIVAL, mida esitleb Sampo Pank.
Pühapäeval, 18. märtsil esitletakse Eesti filmi 100. sünnipäeva raames kinos Artis Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakonna III lennu tudengite kõige esimesi filme. Koondnimetuse all "Pole sõnu" esitlevad oma debüütteoseid režissöörid Anna Hints, Doris Tääker, Eva Kübar, Heinrich Sepp, Margus Raid, Nele Kirsipuu, Reino Aedmäe, Sander Maran, Sandra Z ja Sten-Jaago Vesso. Programmi ainus avalik seanss toimub kinos Artis 19. märtsil kell 19:15.
2. märtsil kell 18:30, tund enne Argentina režissööri J.J. Campanella tunamullu parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud filmi "Saladus nende silmades" linastust, toimub kinos Artis Argentina tango teemaline kohvikuõhtu. Saksamaal resideeruv tõlkija, kirjastaja, kontserdikorraldaja ja Argentina tango õpetaja Kaja Keil avab tango sügavama, poliitilise tähenduse.
1. märtsil kell 17:20 toimub HISPAANIA KINO FESTIVALI raames kinos Artis katalaanikeelse dokumentaalfilmi EL BULLI lisaseanss. Film on subtitreeritud eesti ja inglise keelde.
27. veebruarist 4. märtsini toimub Tallinnas kinos Artis ja 5. - 9. märtsini Tartus kinokeskuses Cinamon Hispaania kino festival, mille raames jõuab ekraanidele valik viimastel aastatel hispaaniakeelses kinos tunnustust leidnud linasteoseid.
24. - 26. veebruaril kell 17 linastab festival DocPoint Tallinn kinos Artis kolmeks temaatiliseks programmiks koondatud Eesti nõukogudeaegse dokumentalistika põnevamaid ja kurioossemaid teoseid. Talinnfilmi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivisügavustest jõuavad ekraanile poliitika, poeesia ja olme märksõnade alla jagatud filmilindid. Filmiüritus toimub Eesti filmi 100. sünnipäeva raames.
Reedel, 10. veebruaril esilinastub kinos Artis prantsuse animaautorite Jean-Loup Felicioli ja Alain Gagnoli põnev perefilm "Üks kass Pariisis", mis nomineeritud parima animafilmi Oscarile. Film linastub eesti keelde dubleerituna Tallinnas kinos Artis ja Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Cinamoni kinokeskuses, Rakvere Teatrikinos, Viljandis Männimäe külalistemaja kinos ning üle Eesti Kinobussi vahendusel. Kinos Artis on alates 13. veebruarist võimalik filmi vaadata ka originaalkeeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
9. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis dokumentaalfilm "Pärand".
Eesti Filmi juubeliaasta puhul sai äsja uue kuue (digitaliseeritud ja puhastatud pildiga) Eesti ülipopulaarne mängufilm "Vallatud kurvid" (1959). 1. veebruaril kell 18 toimub Tallinnas kinos Artis sel puhul pidulik linastus. Kohal on filmi naispeaosatäitjad Terje Luik ja Eve Kivi. Õhtut juhib Eesti Film 100 eestvedaja, filmiajakirjanik ja -toimetaja Jaak Lõhmus. Kuulutatakse välja ka Eesti Film 100 veebruarikuu fookus - "Mehed ei nuta".
Läbi suve Tallinnas kinos Artis ja Tartus Cinamoni kinokeskuses kinoklassika nišifilme tutvustanud filmiprogramm AINULT FRIIKIDELE lõpetab Euroopa kultuuripealinna aasta erakordse linateosega dokumentalistika klassikuilt D.A. Pennebakerilt ja Chris Hegeduselt. Skenedele ja subkultuuridele pühendatud hooaja võtab kokku 19. detsembril kell 21:00 kinos Artis ja 20. detsembril kell 21:00 Cinamoni kinokeskuses linastuv dokumentaalfilm KOOGIKUNINGAD Prantsusmaa parima kondiitri tiitlit jahtivatest magusameistritest.