Registreeru

Uudised

Hispaania kino festivalil toimub dokfilmi EL BULLI lisaseanss

|
1. märtsil kell 17:20 toimub HISPAANIA KINO FESTIVALI raames kinos Artis katalaanikeelse dokumentaalfilmi EL BULLI lisaseanss. Film on subtitreeritud eesti ja inglise keelde.

Korduvalt maailma parimaks restoraniks nimetatud El Bulli kolm Michelini tärni teeninud peakokk Ferran Adrià sulgeb oma köögi igal sügisel pooleks aastaks, et kolida Barcelonasse laboritingimustesse katsetama toiduga ning koostada järgmise hooaja menüü. See sakslaste dokumentaalfilm jälgib Ferran Adrià tiimi tegemisi läbi suve kuni uue, 35-osalise menüü esitlemiseni uuel hooajal.

 

EL BULLI on ka festivali lõpufilm ning viimasele seansile pühapäeval, 4. märtsil kell 17:30 on saadaval viimased piletid.

 

Lisainfo:

Kino Artis kassa

Tel 6631380

E-post: kassa@kino.ee
www.kino.ee
Mullu Cannes'i filmifestivali avanud "Pea püsti" (La tête haute) toob vaatajate ette noormees Malony keerulise täiskasvanuks saamise loo. Tema suurimaks toetajaks osutub kohtunik, keda kehastab prantsuse filmitäht Catherine Deneuve.
See on Daniel Kehlmanni menuromaanil põhinev mängufilm auahne ajakirjaniku Sebastian Zöllneri (Daniel Brühl – „Võidu nimel“ ehk „Rush“, 2013) ja elutee koidikul oleva kunstniku Manuel Kaminski ühisest teekonnast. New Yorgi ja Pariisi kunstiringkondades mängleva kerglusega figureerivat noort Kaminskit kehastab Tambet Tuisk.
Võimalus kandideerida Veneetsia filmifestivalile žüriisse! Kandideerimistähtaeg on 1. mai 2016.
Üritustesari «Saksa kevad» leiab aset juba seitsmendat korda ja tänavu tutvustab see Hesseni liidumaad. Seda korraldab Saksa saatkond koostöös Goethe instituudiga.
Jaapani Animatsiooni Filmifestival tähistab 10. juubelit
1. - 3. aprillil esitleb kino Artis taas Euroopa värskeid laste- ja perefilme. Enamik neist on eestikeelsena kinoekraanil esmakordselt.
Alates 25. märtsist on kino Artise ekraanil "Boccaccio Dekameron" (Maraviglioso Boccaccio). Veteranlavastajatest vennad Paolo ja Vittorio Taviani on oma filmi aluseks võtnud viis novelli kirjanik Giovanni Boccaccio suurteosest.
Alates 18. märtsist linastub kinos Artis soome lavastaja Mika Kaurismäki film "Olen elult kõik saanud" (Elämältä kaiken sain). Komöödiasugemetega peredraamas ei puudu ka kriminaalne liin.
Kolmapäeval, 16. märtsil kell 18:00 linastub kinos Artis Frankofoonia festivali raames film "Ema Augustine" (2015), mis toob Kanada uuema prantsuskeelse kinokunsti ka kodumaise publikuni. Tänu Kanada saatkonnale on film publikule tasuta ning kõik on oodatud! Filmi juhatab sisse Kanada saatkonna asejuht Jeanette Stovel.
Kogu märtsikuu toimuv Iberofest on Ibero-Ameerika riikide kultuuri tutvustav festival, mille sel aastal korraldavad Hispaania, Argentina, Hondurase, Kolumbia, Mehhiko, Nicaragua, Paraguay, Portugali ja Tšiili suursaatkonnad. Festivalil on kolm filmiprogrammi: kinos Artis, ETV2 kanalil ning Maailmafilmi Festivalil Tartus.
Uus nädal algab Orson Wellesi teostega 18. ja 19. jaanuar on kohalikes autorikinodes sel aastal Orson Wellesi päevad, sest just siis linastub kaks omanäolist teost sellelt mullu 100. sünniaastapäeva tähistanud maailma kino klassikult.
28. oktoobrist 3. novembrini kinos Artis toimuv kolmas LOF prantsuse filmifestival on saanud endale uue nime fraasist 'L'or français' e. 'Prantsuse kuld'. Seda nimetust kandis filmifestival eelmisel kahel aastal, mil fookuses oli näitlejannade Juliette Binoche'i ja Fanny Ardant'i looming. Teist korda jõuab LOF lisaks Tallinnale ka Helsingisse, kus linastused on kinodes Engel ja Sheryl. Ürituse korraldajaks on MTÜ Kultuurikuld, põhitoetajaks Prantsuse Instituut Eestis.
Alates 25. septembrist on ekraanil Itaalia režissööri Paolo Sorrentino uus draama "Noorus" (Youth). Tema eelmine film "Kohutav ilu" tunnistati mullu parima võõrkeelse filmi Oscari vääriliseks ning võitis ka Euroopa Filmiakadeemia parima filmi auhinna. "Noorus" esilinastus tänavu Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis.
20. – 23. septembril toimub kinos Artis omalaadne eriprogramm filmidega, mis on hullutanud viimastel aastatel kinopublikut ja kriitikuid Tšehhis, Slovakkias, Ungaris ja Poolas. Kesk-Euroopa riikide saatkondade ja kultuuriesinduste ning Eesti Instituudiga koostöös jõuab ekraanile kaks haaravat dokumentaali ja viis säravat mängufilmi, mis käsitlevad keskeurooplast nii emotsionaalselt kui intellektuaalselt puudutavaid küsimusi.
13. - 16. septembril toimuvad kinos Artis filmipäevad "Nende Berliin", mille raames linastuvad neli filmi aastatest 1927-2012. Goethe Instituudi filmivaramust on hoolikalt välja nopitud Saksamaa pealinna elu, olu ja inimesi portreteerivad linateosed.
Igal laupäeval ja pühapäeval kell 11:30 kuni detsembri keskpaigani on suurel ekraanil lühikestest animafilmidest koosnev programm, mis sobib vaatamiseks juba alates 2. eluaastast. Hooaja avanädalavahetusel, 12. - 13. septembril toimuvad seansid kannavad alapealkirja "Multikatega Arvo Pärti avastamas" ning kinolinal on nelja erineva animarežissööri filmid, millele muusika kirjutanud Eesti tuntuim nüüdishelilooja. Pärast seanssi mängib lastega kinos elusuuruses operaator Kõps.
4. septembril jõuab kinodesse sel kevadel Berliini filmifestivalil esilinastunud "Eisenstein Guanajuatos" (Eisenstein in Guanajuato), mis kajastab vene režissööri Sergei Eisensteini visiiti Mehhiko väikelinna. Filmi autoriks on tunnustatud briti filmiuuendaja Peter Greenaway.
25. juunist 2. juulini kordame romantilisi prantsuse filme filminädalal SUMEDAD SUVEFILMID: PRANTSUSE ERI, mille raames jõuavad taas ekraanile 8 varem ekraanil olnud filmi. Iga film on kavas kahe seansiga.
Koostöös Inimõiguste Instituudiga ja SA Unitas toimub 14. - 18. juunil kinos Artis mälestusfilmide nädal, mil näidatakse nii traagilisi kui ka inspireerivaid filme eri rahvaste minevikupiltidest seoses küüditamisega.
Lisaks ajalooõpikutele pakub kooliõpilastele suurepärast võimalust tutvuda nii Eesti kui ka Euroopa ajalooga linnulennult ning läbi mõnusa huumori Hardi Volmeri film "Elavad pildid".
22. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis retrohõnguline prantsuse romantiline komöödia "Populaarne tüdruk" (Populaire), mille keskmes on 1950. aastatel ülipopulaarsed masinakirjutamise meistrivõistlused. Filmi peaosades mängivad prantsuse populaarseim poissmeeste kehastaja Romain Duris ("Südametemurdja", "Molière") ja vendade Dardenne'ide Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa pälvinud filmiga "Laps" (L'Enfant) rambivalgusesse tõusnud Déborah François.
Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuval Euroopa lastefilmide festivalil toimuvad tasuta meediakoolitused lapsevanematele saavad väärika punkti Henry Kõrvitsa juhitava vestlusringiga meedia tähelepanu all üles kasvamisest, millest võtavad osa kunagised lapstähed.
Ajakiri "Pere ja Kodu" esitleb 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuvat EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVALI, mis toob publiku ette uhiuued laste- ja perefilmid, samuti parima valiku juba kinodesse jõudnud filmidest. Üritust juhivad Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kelle pere on sage Euroopa lastefilmide külastaja. Festivali käigus saab igaüks anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse, mille linastusele on oodatud ka terved ja muidu uudishimulikud lapsed-lapsevanemad. Lisaks toimub terve rida filmiga seotud üritusi nii kinos kui Solaris keskuses: meediateemalised loengud lapsevanematele, Kinobussi eriefektide töötoad lastele ja palju muud.
Seni kuni vanad kinoprofid aega Cannes’is veedavad, tuleb uus põlvkond peale. Ja eesti filmi tulevik näib helge.
11. - 15. mail toimub kinos Artis filminädal "Artistid Artises", mis toob ekraanile dokumentaalfilmid märkimisväärsetest kultuuritegelastest. Eriliseks teeb ürituse asjaolu, et korraldamise eest vastutavad noored vabatahtlikud filmihuvilised.
Reedel, 11. mail kell 21:30 toimub kinos Artis omalaadne kontsert-performance METROPOLIS – KINO KONZERT, milles Põhjala riikide muusikud defineerivad uuesti Fritz Langi legendaarse ulmeklassika "Metropolis" helipilti. Originaalis orkestrimuusikaga linastunud armastus-, düstoopia- ja ühiskonnakriitilisele loole on lisatud 80 aastat pärast esilinastust leitud osad, mida peeti lõplikult hävinuks, ning uue, elektroonilise kõlapildi loovad alternatiivinstrumentidel musitseeriv Soome avangardtrio Cleaning Women, mürataustadega katsetav Petrozavodski muusik Ivan Afanasjev Venemaalt ja Norra muusikud-heliloojad Gudmund Østgård ja Nasra.
Sõbralik Artise ja Tallinnfilmi seltskond saadab praeguse perenaise lapsehoolduspuhkusele ning otsib uut aktiivset kohvikujuhatajat.
6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho, saabub täna Eestisse ning esitleb laupäeval, 8. aprillil kell 15 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni "Talvepäevad", milles 35 erinevat autorit üle maailma, nende hulgas Maya Yonesho, tõlgendavad Matsuo Basho surematuid rengasid animevõtmes. Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18 kinos Artis.
13. - 20. aprillil toimub kinos Artis kultuurikuu "Saksa kevad" raames filminädal "Musik.Film.Woche", mille raames linastub 7 erinäolist muusikalist linateost klassikast avangardini, eluloofilmid kõrvuti dokumentalistikaga. Filminädala avab 13. aprillil kell 19:30 parimaks Saksa filmiks tunnistatud Joseph Vilsmaieri tõsielusündmustel põhinev draama "Comedian Harmonists", mille kordusseanss toimub 20. aprillil kell 11:00 väärikate kinohommikute programmis. Enamik filme linastub eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
Tähistamaks Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi 2012. aasta esimesel poolaastal toimub Taani saatkonna ja Taani Kultuuri Instituudi eestvõttel 23. - 30. märtsil Tallinnas kinos Artis ja 26. - 28. märtsil Tartus Genialistide Klubis TAANI KINO FESTIVAL, mida esitleb Sampo Pank.
Pühapäeval, 18. märtsil esitletakse Eesti filmi 100. sünnipäeva raames kinos Artis Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakonna III lennu tudengite kõige esimesi filme. Koondnimetuse all "Pole sõnu" esitlevad oma debüütteoseid režissöörid Anna Hints, Doris Tääker, Eva Kübar, Heinrich Sepp, Margus Raid, Nele Kirsipuu, Reino Aedmäe, Sander Maran, Sandra Z ja Sten-Jaago Vesso. Programmi ainus avalik seanss toimub kinos Artis 19. märtsil kell 19:15.
2. märtsil kell 18:30, tund enne Argentina režissööri J.J. Campanella tunamullu parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud filmi "Saladus nende silmades" linastust, toimub kinos Artis Argentina tango teemaline kohvikuõhtu. Saksamaal resideeruv tõlkija, kirjastaja, kontserdikorraldaja ja Argentina tango õpetaja Kaja Keil avab tango sügavama, poliitilise tähenduse.
27. veebruarist 4. märtsini toimub Tallinnas kinos Artis ja 5. - 9. märtsini Tartus kinokeskuses Cinamon Hispaania kino festival, mille raames jõuab ekraanidele valik viimastel aastatel hispaaniakeelses kinos tunnustust leidnud linasteoseid.
24. - 26. veebruaril kell 17 linastab festival DocPoint Tallinn kinos Artis kolmeks temaatiliseks programmiks koondatud Eesti nõukogudeaegse dokumentalistika põnevamaid ja kurioossemaid teoseid. Talinnfilmi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivisügavustest jõuavad ekraanile poliitika, poeesia ja olme märksõnade alla jagatud filmilindid. Filmiüritus toimub Eesti filmi 100. sünnipäeva raames.
Reedel, 10. veebruaril esilinastub kinos Artis prantsuse animaautorite Jean-Loup Felicioli ja Alain Gagnoli põnev perefilm "Üks kass Pariisis", mis nomineeritud parima animafilmi Oscarile. Film linastub eesti keelde dubleerituna Tallinnas kinos Artis ja Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Cinamoni kinokeskuses, Rakvere Teatrikinos, Viljandis Männimäe külalistemaja kinos ning üle Eesti Kinobussi vahendusel. Kinos Artis on alates 13. veebruarist võimalik filmi vaadata ka originaalkeeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
9. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis dokumentaalfilm "Pärand".
Eesti Filmi juubeliaasta puhul sai äsja uue kuue (digitaliseeritud ja puhastatud pildiga) Eesti ülipopulaarne mängufilm "Vallatud kurvid" (1959). 1. veebruaril kell 18 toimub Tallinnas kinos Artis sel puhul pidulik linastus. Kohal on filmi naispeaosatäitjad Terje Luik ja Eve Kivi. Õhtut juhib Eesti Film 100 eestvedaja, filmiajakirjanik ja -toimetaja Jaak Lõhmus. Kuulutatakse välja ka Eesti Film 100 veebruarikuu fookus - "Mehed ei nuta".
Läbi suve Tallinnas kinos Artis ja Tartus Cinamoni kinokeskuses kinoklassika nišifilme tutvustanud filmiprogramm AINULT FRIIKIDELE lõpetab Euroopa kultuuripealinna aasta erakordse linateosega dokumentalistika klassikuilt D.A. Pennebakerilt ja Chris Hegeduselt. Skenedele ja subkultuuridele pühendatud hooaja võtab kokku 19. detsembril kell 21:00 kinos Artis ja 20. detsembril kell 21:00 Cinamoni kinokeskuses linastuv dokumentaalfilm KOOGIKUNINGAD Prantsusmaa parima kondiitri tiitlit jahtivatest magusameistritest.